ATH zaprasza obcokrajowców na egzamin z polskiego

Polski język, trudny język – mówi klasyk filmowy, jednak wielu obcokrajowców, aby żyć, pracować i realizować swoje pasje, musi poznać go bardzo dobrze. W Bielsku-Białej egzaminy z języka polskiego dla obcokrajowców będzie przeprowadzała Akademia Techniczno-Humanistyczna.

Bielska Akademia Techniczno-Humanistyczna otrzymała uprawnienia do przeprowadzania państwowych egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego na poziomach B1 i B2. Pierwsza sesja planowana jest na listopad 2022 r., a jej organizacją zajmie się Centrum Języka Polskiego ATH.
Egzaminy organizowane są cyklicznie (kilka razy w ciągu roku) przez podmioty posiadające uprawnienia do ich przeprowadzania, nadane przez ministra edukacji i nauki. Wiosną 2022 roku do takich podmiotów dołączyła także Akademia Techniczno-Humanistyczna, na której to uczelni od lat funkcjonuje filologia polska, a od niedawna także Centrum Języka Polskiego ATH.


Certyfikat znajomości języka polskiego jako obcego potrzebny jest osobom, które nie są obywatelami Polski i chcą udokumentować znajomość języka polskiego na określonym poziomie. Certyfikat umożliwia podjęcie studiów w języku polskim, uzyskanie obywatelstwa polskiego lub uzyskanie status długoterminowego rezydenta UE.

źródło/foto UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt