Asfaltowa jaskółka na Warszawskiej

Na rozbudowywanym odcinku ul. Warszawskiej drogowcy rozpoczęli układanie pierwszej warstwy asfaltu. Jak mówi przysłowie: jaskółka wiosny nie czyni, lecz zwiastuje wiosnę, jednak pojawienie się pierwszych fragmentów asfaltu na modernizowanej ul. Warszawskiej zapowiada, że inwestycja przechodzi w nowy etap, przybliżający do zakończenia inwestycji. 

Trwająca od połowy maja br. rozbudowa wschodniej jezdni ul. Warszawskiej na odcinku pomiędzy węzłami Sarni Stok a zjazdem do Castoramy i Galerii Koniczynka jest jednym z etapów modernizacji kluczowej arterii wylotowej z Bielska-Białej. 


Od kilku dni wykonawca przygotowywał ostatnie warstwy podbudowy z kruszywa i przystąpił do układania pierwszej warstwy podbudowy asfaltowej. Rozściełacze asfaltu rozpoczęły układanie masy bitumicznej od skrzyżowania z ulicą Eugeniusza Kwiatkowskiego i w pierwszym etapie dotrą do wlotu z ul. Węglową. W następnych dniach prace będą się posuwać w stronę skrzyżowania z ul. Okrężną i dalej do zjazdu do Castoramy.


Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej stara się wykorzystać sprzyjające warunki pogodowe, aby skrócić do minimum czas trwania inwestycji. Trzeba mieć jednak świadomość, że wysokie czy wręcz ekstremalne temperatury ostatnich dni utrudniają życie nie tylko kierowcom, lecz także drogowcom pracującym w pełnym słońcu. Jednak pojawienie się pierwszych wyasfaltowanych fragmentów świadczy o tym, że ulica zaczyna zyskiwać docelowy wygląd. 

źródło/foto UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt