Apteczka Na Szlaku wkracza na THE LOOP. Gdzie będzie się znajdować ?

W najbliższą sobotę, 1 lipca, na szlaku THE LOOP zostanie zamontowana nowa Apteczka Na Szlaku. Ta społeczna inicjatywa ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa turystom w Beskidach poprzez zaopatrzenie najważniejszych punktów na trasach w apteczki pierwszej pomocy.

Cele projektu Apteczka na Szlaku

Projekt Apteczka na Szlaku ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz zwiększenie świadomości turystów o konieczności odpowiedniego przygotowania przed wyruszeniem na szlak. Wielu z nas uwielbia eksplorować urokliwe miejsca w polskich górach, jednak często zapominamy o podstawowych środkach bezpieczeństwa. Daniel Wojnar i Marek Benesz postanowili to zmienić. Ich głównymi celami są: 

  • Zaopatrzenie szlaków w kompleksowe apteczki: W ramach realizowanego obecnie etapu projektu, każde pasmo Beskidów zostanie wyposażone w kompleksowe apteczki. W przyszłości planowane jest rozszerzenie projektu na pozostałe pasma górskie w Polsce. Apteczki zostaną wyposażone w pakiety apteczne, które będą zawierać niezbędne leki i materiały medyczne.
  • Popularyzacja polskiej turystyki: Stowarzyszenie Apteczka na Szlaku aktywnie promuje polską turystykę, zachęcając turystów do odkrywania uroków naszych gór. Chcą pokazać, że Polska ma wiele do zaoferowania, zarówno krajobrazowo, jak i kulturowo.

  • Wzrost świadomości i bezpieczeństwa turystów: Projekt ma na celu zwiększenie świadomości turystów o konieczności odpowiedniego przygotowania przed wyruszeniem w góry. Dzięki obecności apteczek na szlakach, turyści będą mieli większą pewność, że w przypadku nieprzewidzianych sytuacji będą mieli dostęp do podstawowej pomocy medycznej.

Apteczka na Szlaku - Szyndzielnia 

Organizatorzy potrzebują pomoc przy przygotowaniu i transportowaniu materiałów, a także przy samym montażu skrzynek. Nowa, stalowa konstrukcja jest niestety cięższa i mniej poręczna od drewninej poprzedniczki.

Zbiórka i dojazd na Szyndzielnię: Zbiórka o godzinie 9:00 na dolnej stacji kolejki linowej na Szyndzielnię. Z uwagi na konieczność wwiezienia sprzętu, uczestnicy muszą we własnym zakresie wjechać kolejką na górę. To doskonała okazja, aby podziwiać piękne widoki i poczuć ducha gór.

Montaż apteczki: Po dotarciu na Szyndzielnię, uczestnicy udadzą się pod schronisko, gdzie odbędzie się montaż apteczki.  Pamiętaj, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, które będzie przypominać Ci o Twoim wkładzie w ten szlachetny projekt.

Czas na relaks i rozmowy: Po zakończeniu montażu apteczki, będziesz miał czas na odpoczynek i rozmowy z innymi uczestnikami. To doskonała okazja, aby wymienić się doświadczeniami, porozmawiać o górach i cieszyć się towarzystwem osób o podobnych zainteresowaniach.

Podążając na Skrzyczne: Po zjeździe na dół, wszyscy uczestnicy przemieszczą się pod kolej na Skrzyczne. Po wyjechaniu na szczyt odbędzie się tam montaż kolejnej apteczki przy schronisku. Będzie to wspaniała okazja, aby doświadczyć niezwykłych widoków i uczestniczyć w kolejnym ważnym etapie projektu Apteczka na Szlaku.

Link do wydarzenia na FB: TUTAJ

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt