Akt wandalizmu – Spalony plac zabaw w Gminie Jasienica [FOTO].

podpalony plac zabaw jasienica
foto. Gmina Jasienica

W ostatnich dniach plac zabaw w Jasienicy, padł ofiarą haniebnego aktu podpalenia. Straty oszacowane na 35 tysięcy złotych, wobec których trudno pozostać obojętnym. Incydent ten stanowi nie tylko stratę materialną, ale z pewnością ogromne przeżycie dla najmłodszych mieszkańców.

Istotność Placu Zabaw w Społeczności Jasienicy

Plac zabaw na ulicy Słonecznej w Jasienicy był sercem tej niewielkiej społeczności. Stanowił istotny element życia codziennego, pełniąc ważną funkcję jako przestrzeń zabawy i wypoczynku dla dzieci i rodzin. Dzieciakom oferował radość, naukę i interakcję, a rodzicom – spokojne chwile obserwacji i odpoczynku.

 Spalony plac zabaw stanowił istotny element naszej społeczności, pełniąc funkcję miejsca zabawy i wypoczynku dla dzieci i rodzin. To niedopuszczalne działanie. – piszą urzędnicy

Trwa dochodzenia ws. podpalenia Placu zabaw w Jasienicy

W odpowiedzi na ten bolesny incydent, miejscowa policja oraz władze Gminy Jasienica podjęły zdecydowane działania. Współpracując ze sobą, postanowiły działać szybko i z determinacją. Celem jest ustalenie i pociągnięcie do odpowiedzialności osób, które dopuściły się tego haniebnego podpalenia. Sprawa została niezwłocznie zgłoszona na policję, która traktuje ją z najwyższą powagą. Śledztwo jest w toku.

Urzędnicy Gminy Jasienica proszą wszystkich mieszkańców, a także tych spoza społeczności, o udostępnianie wszelkich informacji, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości osób zaangażowanych w ten akt podpalenia. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje, nawet pozornie niewinne, może wnieść istotny wkład w dochodzenie. Wskazanie potencjalnych sprawców jest nie tylko aktem solidarności, ale również sposobem na przywrócenie poczucia bezpieczeństwa i normalności.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Źródło: Gmina Jasienica

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Jarmark Św. Wita 2024 w Żywcu

Jarmark Świętego Wita, będący Ogólnopolskim Festiwalem Smaków, to coroczna impreza, która przyciąga miłośników tradycyjnych polskich produktów i rękodzieła z całego

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt