Akcja Wakacyjna „Wycieczka za złotówkę” – Lista Propozycji

XXV Akcja Wakacyjna „Wycieczka za złotówkę” – Lato 2023 to niepowtarzalna inicjatywa mająca na celu rozwijanie zainteresowań turystyczno-krajoznawczych wśród dzieci i młodzieży. Organizowana przez Koło Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa „Kangchendzonga” przy I Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Żywcu oraz Urzędem Miejskim w Żywcu, akcja ta ma na celu zagospodarowanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje we własnym domu rodzinnym. 

Rozwijanie zainteresowań turystyczno-krajoznawczych

Jednym z głównych celów XXV Akcji Wakacyjnej „Wycieczka za złotówkę” jest rozwijanie zainteresowań turystyczno-krajoznawczych wśród dzieci i młodzieży. W czasach, gdy wiele rodzin decyduje się na spędzenie wakacji we własnym domu, XXV Akcja Wakacyjna stanowi doskonałą okazję do odkrywania piękna i atrakcji swojego regionu. Dzieci i młodzież mają okazję uczestniczyć w różnorodnych wycieczkach, które pozwalają im lepiej poznać okolicę, jej historię, zabytki i przyrodę.

 Wycieczki prowadzone są przez doświadczonych przewodników, którzy nie tylko oprowadzają po atrakcjach turystycznych, ale także dzielą się swoją wiedzą na temat historii, kultury i przyrody regionu.

Proponowane wycieczki:

20.07.2023 r. (czwartek 07:45) – Katowice i okolice (planetarium i zoo w Chorzowie);

24.07.2023 r. (poniedziałek 06:45) – Ojcowski Park Narodowy (zamek, jaskinia, Dolina Prądnika i inne);

25.07.2023 r. (wtorek 07:45) – Ustroń (Leśny Park Niespodzianek i inne);

26.07.2023 r. (środa 06:45) – Tatry Zachodnie (Dolina Kościeliska – jaskinie, Smreczyński Staw i inne);

Zgłoszenia przyjmuje opiekun KTGiK „Kangchendzonga” i organizator – Jacek Seweryn
W dniu 17. 07. 2023 r. (poniedziałek) od godz. 7:30 do 9:30 osobiście w I LO w żywcu
Zgłaszający podaje dane osobowe w celach organizacyjnych i ubezpieczenia za 1 złoty (imię i nazwisko, adres zamieszkania, szkołę, nr tel. własny i rodziców) oraz pesel uczestnika wycieczki (można zgłosić maksymalnie 5 uczestników).

Szczegóły na grafice poniżej

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry