Akcja “Tornister Pełen Usmiechów”

Chociaż trwają jeszcze wakacje, to warto pomóc skompletować wyprawkę szkolną dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Ruszyła akcja Tornister pełen uśmiechów, do której możesz dołączy się i ty. 

Caritas diecezji bielsko-żywieckiej już po raz 14. rozpoczęła akcję Tornister pełen uśmiechów na nowy rok szkolny 2022/2023. Ma ona na celu przygotowanie wyprawki szkolnej dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji życiowej, aby nowy rok szkolny mogły rozpocząć z uśmiechem.

Przypominamy, że akcja polega na tym, że wierni zabierają do domu wystawiony w kościele pusty plecak i sami uzupełniają go przyborami szkolnymi. Wypełniony, na przykład po tygodniu, odnoszą z powrotem do kościoła, aby mogło nim zostać obdarowane jakieś konkretne, wskazane przez parafię dziecko. Akcja ma charakter długofalowy, gdyż przekazane artykuły służą dziecku przez cały rok szkolny.

Od 2018 roku Caritas diecezji bielsko-żywieckiej uruchomiła możliwość płatności elektronicznych i Tornister pełen uśmiechów można ofiarować wirtualnie. Oczywiście, plecak z wyprawką i uśmiech obdarowanego dziecka są jak najbardziej realne.

– W związku z trwającą od końca lutego tego roku wojną na Ukrainie wyprawką szkolną planujemy obdarować także dzieci ukraińskie przebywające na terenie naszej diecezji. W większości będą to dzieci z domu dziecka, dzieci z niepełnosprawnościami, a także dzieci rodzin, które zdecydowały się pozostać w naszym kraju – informuje Caritas. 
Wszystkich chętnych, którzy chcą się włączyć indywidualnie w akcję Tornister pełen uśmiechów zachęcamy do kontaktu z biurem Caritas: mailowo: biuro@caritas.bielsko.pl bądź telefonicznie pod nr tel.: 734-176-648.

źródło/foto UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt