Akcja Rower Pomaga Zwierzętom

Nową odsłonę akcji Rower pomaga zainaugurowała 19 lipca w Bielsku-Białej Fundacja Ekologiczna Arka. Tym razem stowarzyszenie pomaga zwierzętom z Przystani Ocalenie. Wszystko polega na tym, że kręcąc kilometry na rowerze, możemy zamienić je na warzywa dla koni, krów, świń i kóz. 100 kilometrów to kilogram marchwi, buraków czy kapusty.

Pomocy potrzebuje w sumie pół tysiąca zwierząt.

W inauguracji akcji przy rzeźbie Reksia uczestniczyły dzieci ze świetlicy Fabryka Marzeń. Najmłodsi w koszulkach z logo akcji przeszli fragmentem ul. 11 Listopada, skandując nazwę akcji – Rower pomaga zwierzętom.

Dzieci usłyszały też, że aby dołączyć do klubu Rower pomaga zwierzętom, wystarczy skorzystać z aplikacji Strava pod adresem https://www.strava.com/clubs/996453 lub wpisać przejechane kilometry na stronie rowerpomaga.pl cel – Rower pomaga zwierzętom.

– Inspiracją do akcji była Arka, klacz, którą wykupiliśmy z transportu na rzeź, a która właśnie przebywa w Przystani. Obiecaliśmy pomóc w jej utrzymaniu. Ale w Przystani jest prawie 500 zwierząt, które potrzebują pomocy – wyjaśnia prezes Arki Wojciech Owczarz.

– Każde 100 kilometrów to kilogram warzyw. W ubiegłym roku kupiliśmy ponad tonę warzyw i przekazaliśmy Przystani Ocalenie, w tym roku chcemy jak najwięcej – dodaje Krystian Biłek z Arki.

Akcję Rower pomaga wspierają: Grupa Kęty, Aluprof, Alupol, Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Urząd Miasta Katowice oraz Galeria Sfera.

Fundację Przystań Ocalenie i jej 500 czworonożnych podopiecznych można też wesprzeć na wiele innych sposobów. Szczegóły na stronie https://www.przystanocalenie.org/.

źródło/foto UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt