Akcja Charytatywna “Wielkanoc dla Justynki i Hani”

Traditional Lithuanian Easter palms known as verbos sold on Easter market in Vilnius. Lithuanian capital's annual traditional crafts fair is held every March on Old Town streets.

,,Wielkanoc dla Justynki i Hani” to akcja charytatywna, w której można składać zamówienia na palmę wielkanocną lub baranka z ryżu preparowanego. W ten sposób możemy pomóc dwóm chorym dziewczynkom zmagającym się z wieloma chorobami.

Z jakimi chorobami muszą się mierzyć Justynka i Hania ?

Justynka przyszła na świat 20 listopada 2014 roku. Urodziła się z poważnymi wadami tj. wcześniactwo, niedotlenienie okołoporodowe, padaczka, niepełnosprawność intelektualna, niepełnosprawność ruchowa – w tym znaczne problemy z nóżkami. Mimo, że ma już 8 lat to wciąż wymaga całodobowej opieki. Codzienne rehabilitacje, częste badania, konsultacje i wizyty u specjalistów, nie pozwalają dziewczynce na normalne dzieciństwo.

Hania ma 13 lat i od urodzenia wymaga intensywnej rehabilitacji. Urodziła się z zespołem Downa i wadą serca. Po kilku miesiącach życia pojawiły się kolejne problemy i zdiagnozowano padaczkę lekooporną – zespół westa. Pojawiły się u Hani również cechy autystyczne i duża skolioza. Na dzień dzisiejszy Hania wymaga pomocy we wszystkich czynnościach dnia codziennego. Tylko intensywna rehabilitacja może wspomóc jej rozwój.

Więcej szczegółów dotyczących akcji, na poniższym plakacie:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt