Adoptuj zwierzę z bielskiego schroniska – zmień życie na lepsze!

fot. Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej

W ostatnim czasie na ulicach Bielska-Białej można zauważyć interesującą inicjatywę, która ma na celu zachęcenie mieszkańców do adopcji zwierząt. Urząd Miejski w Bielsku-Białej, a dokładniej Wydział Gospodarki Miejskiej, postanowił umieścić tablice informacyjne przy wybiegach dla psów. To działanie ma na celu zwiększenie świadomości na temat adopcji czworonogów z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Adopcja zwierząt - dlaczego warto?

Zaadoptowanie zwierzęcia ze schroniska to nie tylko szansa na nowy dom dla bezdomnego czworonoga, ale również ogromna radość dla adoptujących. Psy i koty z bielskiego schroniska, podobnie jak w innych tego typu placówkach, oczekują na szansę na lepsze jutro. Przebywanie w schronisku, mimo całego zaangażowania pracowników i wolontariuszy, nie zastąpi prawdziwego domu. Zwierzęta te, będąc istotami stadnymi, potrzebują obecności człowieka, uczucia bezpieczeństwa i miłości, której nie są w stanie doświadczyć w zamknięciu.

Dzięki adopcji nie tylko dajemy zwierzęciu nowy dom, ale również poprawiamy jego stan psychiczny. Zwierzęta te często cierpią z powodu samotności i braku kontaktu z ludźmi, co negatywnie wpływa na ich psychikę. Adoptując psa czy kota, przywracamy mu chęć do życia i zyskujemy wiernego, oddanego przyjaciela, który obdarzy nas bezwarunkową miłością.

Adoptując zwierzę, nie tylko ratujemy mu życie, ale również zyskujemy możliwość wybrania towarzysza idealnie dopasowanego do naszego trybu życia i charakteru. Pracownicy schroniska, znając indywidualne potrzeby i temperament każdego zwierzęcia, mogą pomóc w dokonaniu najlepszego wyboru. Co więcej, adopcja zwierzęcia ze schroniska to nie tylko gest miłości wobec zwierzęcia, ale również wzór do naśladowania dla innych. Pokazujemy, że odpowiedzialność za bezdomne zwierzęta to wspólna sprawa i każdy z nas może przyczynić się do zmiany na lepsze.

fot. Wydział Gospodarki Miejskiej UMBB

W Bielsku-Białej postawiono tablice informacyjne zachęcające do adopcji

W Bielsku-Białej tablice informacyjne, zachęcające do adopcji, zostały umieszczone w strategicznych miejscach – przy wybiegach dla psów przy ulicach: Czwartaków 2, Olszówka/Długa i przy Partyzantów w Parku Włókniarzy. Mieszkańcy mogą znaleźć tam wszystkie potrzebne informacje: od dostępnych do adopcji zwierząt, przez porady dotyczące opieki po adopcji, aż po wskazówki, jak pomóc zwierzętom nadal przebywającym w schronisku, z kim kontaktować się, jeżeli zauważymy błąkające się zwierzę czy gdzie zgłosić znęcanie się nad czworonogami.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry