Adamek vs Khalidov – walka już w lutym!

 Jak donosi Artur Gac z portalu Interia, już 24 lutego 2024 roku na gali KSW w Gliwicach odbędzie się pojedynek bokserski, który od dawna wyczekiwany jest przez fanów. Mamed Khalidov zmierzy się z Tomaszem Adamkiem.

Powrót Tomasza Adamka na ring

Tomasz Adamek, znany jako “Góral”, to legenda polskiego boksu zawodowego. Posiada imponujący rekord walk – 53 zwycięstwa, 6 porażek, 31 przez nokaut. W swojej bogatej karierze zdobywał mistrzostwa świata IBF i IBO w wadze junior ciężkiej oraz WBC w wadze półciężkiej. Adamek jest również byłym pretendentem do pasa WBC w kategorii ciężkiej. Mimo że 46-latek stoczył swoją ostatnią zawodową walkę w październiku 2018 roku, jego doświadczenie i umiejętności wciąż budzą ogromne zainteresowanie.

Mamed Khalidov – MMA do boksu

Mamed Khalidov, znany głównie z osiągnięć w mieszanych sztukach walki (MMA), w ostatnich latach wyrażał chęć stoczenia walki na zasadach boksu. Przez swoją karierę MMA zyskał ogromną popularność, zwyciężając takie sławne nazwiska jak Melvin Manhoef, Maiquel Falcao czy Michał Materla. Teraz, mając 43 lata, postanowił spełnić swoje marzenie i zmierzyć się z doświadczonym bokserem.

Walka na zasadach bokserskich

Pojedynek Khalidov vs. Adamek odbędzie się na zasadach bokserskich, a zawodnicy użyją tradycyjnych bokserskich rękawic. Walka zakontraktowana jest na sześć rund po trzy minuty każda, co zapowiada widowiskowe starcie.

To starcie budzi ogromne emocje zarówno wśród fanów boksu, jak i mieszanych sztuk walki. Obaj zawodnicy mają ogromne doświadczenie i świetne umiejętności, co sprawia, że pojedynek ten jest trudny do przewidzenia. Czy “Góral” Adamek utrzyma swoją legendarną pozycję, czy może Mamed Khalidov zaskoczy wszystkich i wygra w swoim debiucie bokserskim?

Źródło: mmarocks

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry