8xŻywiec: wycieczka szlakiem Papieża Jana Pawła II – FOTO

8 x żywiec

13 maja w 42. rocznicę zamachu na Papieża Polaka oraz w ramach akcji letniej 8 x Żywiec, odbyła się wycieczka Szlakiem Papieża Jana Pawła II. To już druga z zaplanowanych na ten rok ośmiu wycieczek po Żywcu.

Tym razem do udziału zgłosiła się grupa ponad 30 turystów z Żywca i okolic. Wycieczka rozpoczęła się pod pomnikiem Jana Pawła II przy żywieckiej Dzwonnicy skąd o 10:00 po wykonaniu pamiątkowych zdjęć wycieczka wyruszyła w drogę szlakiem Papieża Jana Pawła II w kierunku Średniego Grojca. Na szlaku w trakcie krótkich odpoczynków były przeprowadzane krótkie quizy wiedzy turystyczne oraz wiedzy o Janie Pawle II.
Po dojściu pod Krzyż Papieski na Średnim Grojcu upamiętniający wizytę Papieża Jana Pawła II w Żywcu w dniu 22 maja 1995 r. wspomniano najważniejsze wydarzenia związane z postacią Jana Pawła II – postacią, która wywarła wielki wpływ na historię nie tylko dla Polski ale i dla całego świata.
Na Średnim Grojcu w trakcie odpoczynku przeprowadzono kolejne konkursy wiedzy turystycznej oraz wręczono zdobyte przez uczestników akcji 8 x ŻYWIEC pierwsze w tym roku Żywieckie Odznaki Turystyczno-Krajoznawcze.
W drodze powrotnej odwiedzono jeszcze raz żywiecki park w pięknej majowej scenerii a następnie uczestnicy imprezy zostali zaproszenido Kawiarenki PRZYSTAŃ na wyborny poczęstunek – KREMÓWKĘ PAPIESKĄ!
Ostatnim akcentem wycieczki było wejście na wieżę żywieckiej Konkatedry, na którą zaprosił wszystkich uczestników akcji Ks. Proboszcz Grzegorz Gruszecki.
Pogoda w sobotę dopisała to też wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i dobrze się bawili w czasie wycieczki – co widać na zdjęciach.

Kolejna z zaplanowanych wycieczek w ramach cyklu 8 x Żywiec odbędzie się 4 czerwca o godz. 10:00. Tym razem będzie to wycieczka szlakiem na najwyższy szczyt miasta Żywca – Jaworzynę 861 m n.p.m. Zbiórka na placu przy kościele w Oczkowie.

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 33 475 42 51.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt