8xŻywiec: wycieczka na najwyższy szczyt miasta – Jaworzynę 861 m n.p.m. – FOTO

4 czerwca w ramach akcji letniej 8 x Żywiec, odbyła się wycieczka szlakiem na najwyższy szczyt miasta Żywca – Jaworzynę 861 m n.p.m. Była to już trzecia z zaplanowanych na ten rok ośmiu wycieczek po Żywcu.

Tym razem do udziału zgłosiła się 25 osobowa grupa turystów z Żywca i okolic oraz goście z Cieszyna. Wycieczka rozpoczęła się pod Kościołem Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Żywcu – Oczkowie. Na szlaku w trakcie krótkich odpoczynków był przeprowadzany pokaz znakowania szlaków turystycznych. Osoby chętne mogły pod nadzorem wykwalifikowanych znakarzy szklaków spróbować swoich sił w malowaniu znaków na szlakach turystycznych. W trakcie odpoczynków były też przeprowadzane krótkie quizy wiedzy turystycznej z nagrodami.
Po dojściu na najwyższy szczyt miasta Żywca – Jaworzynę 861 m n.p.m. przeprowadzono kolejne konkursy wiedzy turystycznej oraz wręczono zdobyte przez uczestników w trakcie akcji 8 x ŻYWIEC – Żywieckie Odznaki Turystyczno-Krajoznawcze.
W drodze powrotnej przechodząc przez Polanę Rodakówka można było obejrzeć jedyną w swoim rodzaju panoramę z Babią Górą, Pilskiem, Romanką, Baranią Górą, Skrzycznem i Tatrami! Polana Rodakówka to jedyne miejsce w naszym mieście skąd zobaczyć można Tatry.
Pogoda w trakcie wycieczki dopisała to też wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i dobrze się bawili w czasie wycieczki – co też można zobaczyć na zdjęciach.

Kolejna z zaplanowanych wycieczek w ramach cyklu 8 x Żywiec odbędzie się 2 lipca o godz. 10:00. Tym razem będzie to wycieczka Przyrodniczym Szlakiem Spacerowym po Żywcu.

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 33 475 42 51.

foto. FB Antoni Szlagor

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt