“7 x ŻYWIEC” – wycieczka przyrodniczym szlakiem spacerowym po Żywcu

W sobotę 13 sierpnia odbyła się kolejna, trzecia już wycieczka z przewodnikiem po Żywcu w ramach akcji „7 x ŻYWIEC”. Tym razem Burmistrz Miasta zaprosił mieszkańców Żywca i przybyłych turystów na przyrodniczą wycieczkę po mieście.

Wycieczka z przewodnikiem – Grzegorzem Szczepaniakiem – odbyła się trasą zielonego szlaku miejskiego, tj. Przyrodniczym Szlakiem Spacerowym po Żywcu. Dodatkowo trasa wycieczki obejmowała Dział Przyrodniczy Muzeum Miejskiego, Mini ZOO i Stajnie Miejską. Na zakończenie uczestnicy wycieczki mogli jeszcze podziwiać walory przyrodnicze Średniego i Małego Grojca. Cała trasa tworzyła pętlę o długości 7 km. 

Na wycieczkę zgłosiła się dosyć sporo, bo aż trzydziestu turystów. Grupa po odwiedzeniu Działu Przyrodniczego Muzeum Miejskiego z wielką ochotą przemierzała zielony szlak miejski oraz inne szlaki, na których nie brakowało ciekawych atrakcji przyrodniczych (Dąb Szypułkowy Franciszek – najstarsze drzewo na Żywiecczyźnie, Aleja Lipowa w Żywieckim Parku, bogata roślinność Rezerwatu Przyrody „Grapa” czy też roślinność naczyniowa i murawa kserotermiczna na Małym Grojcu). W trakcie wycieczki rozegrano też wiele konkursów i quizów turystycznych z atrakcyjnymi nagrodami.

Na całe przejście trasy oraz zwiedzenie wszystkich atrakcji przyrodniczych grupa potrzebował tylko 3,5 godziny. W tym czasie każdy z uczestników dowiedział się o wielu przyrodniczych ciekawostkach miasta Żywca, a jak widać na załączonych fotografiach, wycieczka przyrodnicza przysporzyła turystom wielu radości.

Burmistrz zaprasza na kolejną wycieczkę z przewodnikiem po Żywcu. Tym razem będzie to wycieczka trasą czerwonego Szlaku Zabytków Architektury Miasta Żywcu, która odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia b.r.

źródło/foto UM Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt