7 najpiękniejszych widoków górskich w Polsce

Natłok codziennych obowiązków, stres i siedzący tryb życia negatywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Szukasz ciekawego sposobu na aktywny wypoczynek? Postaw na odkrywanie górskich krajobrazów. Które z nich uchodzą za najpiękniejsze?

Śnieżne Kotły w Karkonoszach

Interesują Cię niepowtarzalne zjawiska geomorfologiczne? Szukasz wyjątkowych krajobrazów, w otoczeniu których zapomnisz o codziennych problemach? Doskonałym pomysłem może okazać się szlak na Śnieżne Kotły położone między Wielkim Szyszakiem (1509 m n.p.m.) a Łabskim Szczytem (1471 m n.p.m.). Formacje powstały w czasie zlodowaceń, tworząc malownicze cyrki polodowcowe, oddzielone od siebie skalistą granią. W czasie spaceru przez rezerwat przyrody zwróć uwagę na alpejską florę i faunę.

Trzy Korony w Pieninach

Trzy Korony to jeden z najbardziej charakterystycznych górskich krajobrazów, składający się z pięciu turni. Najwyższa z nich, Okrąglica mierzy 982 m n.p.m. To właśnie tam znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę doliny Dunajca. W oddali dostrzeżesz jednocześnie Beskid Sądecki oraz Tatry. Niezależnie od tego, którą trasę wybierzesz, pamiętaj o odpowiednim obuwiu, które znajdziesz na stronie: https://www.e-horyzont.pl/buty/buty-meskie/buty-wspinaczkowe-meskie.html.

Jezioro Solińskie w Bieszczadach

Jezioro Solińskie to jeden z najpopularniejszych sztucznych akwenów w Polsce. Okolica nie tylko zachwyca malowniczym krajobrazem rozciągającym się z tarasów widokowych, ale także dostępnymi rozrywkami. W sezonie turystycznym możesz zdecydować się na rejs statkiem, który pozwoli na odkrywanie Bieszczad. Jest to również świetne miejsce do wypoczynku dla miłośników żeglowania.

Morskie Oko w Tatrach

Na naszej liście nie może zabraknąć Morskiego Oka, położonego między trzema Mięguszowieckimi Szczytami. Największe jezioro w Tatrach powstało w wyniku działalności lodowca. Obecnie stanowi jedną z najważniejszych atrakcji Tatrzańskiego Parku Narodowego. Szczególny zachwyt wzbudza zapierające w dech piersiach odbicie gór w przejrzystej tafli wody. W czasie wędrówki postaw na sprawdzone obuwie z membraną Gore Tex, która ochroni Cię przed wiatrem i deszczem, zapewniając jednocześnie optymalną wymianę powietrza. Szeroki wybór modeli znajdziesz na stronie: https://www.e-horyzont.pl/strefa-goretex/buty-goretex.html.

Dolina Pięciu Stawów

Wśród najpiękniejszych miejsc w naszym kraju należy wymienić także Dolinę Pięciu Stawów w Tatrach Wysokich. Zachwyca różnorodnością i majestatem, stanowiąc świetne miejsce wypoczynku i relaksu. W czasie wyprawy będziemy mieli okazję podziwiać kultowe Wodogrzmoty Mickiewicza, wodospad Siklawy oraz Wielki Staw.

Babia Góra w Beskidzie Żywieckim

Babia Góra (Diablak, 1724 m n.p.m.) jest jedynym w Beskidach masywem o cechach wysokogórskich. Na szczyt prowadzą trzy szlaki o różnym poziomie trudności, dzięki czemu możesz zdecydować się na wyprawę niezależnie od poziomu doświadczenia. Za najładniejszą z nich uchodzi trasa z Przełęczy Krowiarki.

Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych

Szczyt Szczelińca Wielkiego (922 m n.p.m.) wyróżnia się wyjątkową kolekcją formacji skalnych, tworzących niepowtarzalny w skali kraju krajobraz. Podczas wycieczki warto zapuścić się w do wnętrza skalnego labiryntu. W górach ogromnym zagrożeniem pozostaje zmienność pogody. Nawet jeśli planujesz jedynie krótką wyprawę, zadbaj o zakup specjalistycznych ubrań i wyposażenia. Szeroki wybór najwyższej jakości asortymentu znajdziesz w sklepie https://www.e-horyzont.pl/.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt