7 medali dla reprezentantów bielskiego klubu Atemi.

foto. KSA Atemi

12 listopada w Karpaczu odbyły się II Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate, które zgromadziły 130 zawodniczek i zawodników z 38 klubów. Bielski klub Atemi wypadł znakomicie, zdobywając 7 medali, co pozwoliło mu zająć zaszczytne 3. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate - Atemi Zdobywa 7 Medali!

W konkurencjach indywidualnych Atemi zajął wyjątkowe miejsce, zdobywając aż 2 złote, 1 srebrny i 4 brązowe medale. To imponujące osiągnięcie umocniło pozycję klubu na podium, ustępując jedynie Olimp Łódź i Sonkei Gdańsk.

W konkurencji kata indywidualne kobiet triumfowała Anna Kowalska z Atemi, pokonując w finale Emilię Wysocką z klubu Budokan Wrocław. Wiktoria Toś, aktualna mistrzyni Polski Juniorek, i Eliza Gaweł stanęły na trzecim stopniu podium, podczas gdy Marlena Kępys uplasowała się tuż za nimi.

Drużyny kobiet i mężczyzn Atemi odniosły wielki sukces w konkurencji kata drużynowego. Zespół kobiet w składzie Anna Kowalska, Eliza Gaweł i Marlena Kępys zdobył złoto, podczas gdy mężczyźni (Krzysztof Karwowski, Kacper Ołownia i Dominik Świgost) zdobyli srebro.

Eva Criou zdobyła brązowy medal w konkurencji kumite indywidualne kobiet w kategorii wagowej (-61kg), podczas gdy Eliza Gaweł powtórzyła ten wyczyn w kategorii wagowej (+68kg).

Podsumowanie roku 2023 dla Atemi

Mijający rok sportowy dla Atemi to czas niezwykłych sukcesów. W 2023 roku bielski klub zdobył 4 tytuły mistrza Polski, 3 tytuły wicemistrza Polski oraz 8 tytułów brązowych medalistów mistrzostw Polski.

CZYTAJ TAKŻE:

II Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate przyniosły Atemi niezapomniane chwile. Klub nie tylko zdobył liczne medale, ale również potwierdził swoją dominację w polskim karate. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych osiągnięć Atemi w przyszłości!

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt