61. Tydzień Kultury Beskidzkiej – TKB 2024 – Program

ANADOLU z Ankary – TURCJA - foto. ROK Materiały Prasowe

Od 27 lipca do 4 sierpnia Beskidy staną się centrum folkloru, gościnności i kultury ludowej podczas 61. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. To jedno z największych wydarzeń folklorystycznych w Polsce, które każdego roku przyciąga tysiące miłośników tradycyjnej muzyki, tańca i strojów. Tegoroczna edycja obiecuje być wyjątkowo barwna i różnorodna, z udziałem blisko 100 zespołów i około 4000 wykonawców z Polski i całego świata.

Międzynarodowy Przegląd Folkloru - Bogactwo Tradycji z Całego Świata

Podczas 61. Tygodnia Kultury Beskidzkiej publiczność będzie miała okazję podziwiać najlepsze zespoły folklorystyczne z różnych regionów Polski, w tym Kaszuby, Małopolskę, Wielkopolskę, Podkarpacie, Mazowsze oraz Górny i Dolny Śląsk. Na scenach pojawią się również grupy z Europy, Ameryki Północnej, Środkowej, Południowej, a nawet z Azji. Szczególnie interesujące będą występy zespołów z tak odległych krajów jak Stany Zjednoczone, Meksyk, Peru, Kolumbia czy Indonezja.

Energetyczne tańce i muzyka Bałkanów reprezentowane będą przez grupy z Grecji, Macedonii Północnej, Chorwacji i Bułgarii. Goście znad Morza Czarnego, z Gruzji i Turcji, również wniosą swój niepowtarzalny folklor do tego festiwalu. Nie zabraknie też naszych sąsiadów ze Słowacji, Niemiec i Litwy.

Występy w Różnych Lokalizacjach

Koncerty polskich i zagranicznych zespołów odbędą się w Wiśle, Szczyrku, Żywcu oraz Makowie Podhalańskim, gdzie każdego wieczoru będzie można cieszyć się różnorodnością kultur i tradycji. Oświęcim zaprasza na występy od czwartku do niedzieli (1-4 sierpnia), a pierwszy weekend TKB to 29. Festyn Istebniański. Drugi weekend to okazja do uczestnictwa w 46. Wawrzyńcowych Hudach w Ujsołach i 77. Gorolskim Święcie w Jabłonkowie (Czechy).

Festiwal Folkloru Górali Polskich - Żywiec jako Centrum Góralskiej Tradycji

Największe święto polskich Górali, Festiwal Folkloru Górali Polskich, odbędzie się tradycyjnie w Żywcu po raz pięćdziesiąty piąty. Od 27 do 30 lipca zespoły z różnych części Karpat zaprezentują widowiskowe programy obrzędowe, tańce oraz śpiewy. Poranki i popołudnia wypełnią dźwięki rozbrzmiewające z żywieckiego Rynku, gdzie konkursowe wykonania przedstawią kapele, grupy śpiewacze, instrumentaliści, a także śpiewacy ludowi.

To niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu zobaczyć między innymi Górali Żywieckich, Śląskich, Podhalańskich, Zagórzańskich, Łąckich, Białych, Babiogórskich, Spiskich, Szczawnickich, Pogórzan, Lachów Sądeckich, Limanowskich czy Szczyrzyckickich. Laureaci 55. FFGP zaprezentują się 4 sierpnia w Amfiteatrze „Pod Grojcem”.

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne w Żywcu

W drugiej części TKB, Żywiec będzie gościł uczestników 33. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. Zespoły zagraniczne oraz dwie grupy reprezentujące Polskę (ZPiT Żeńcy Wielkopolscy z Nietążkowa i ZR Magurzanie z Łodygowic) będą rywalizować o najwyższe wyróżnienie w postaci Grand Prix. Zwycięzca zostanie ogłoszony 3 sierpnia, podczas koncertu finałowego.

Muzyka Folkowa i Wydarzenia Towarzyszące - Koncerty i Warsztaty Ludowe

Tydzień Kultury Beskidzkiej to również bogaty program muzyki inspirowanej kulturą ludową. W Wiśle odbędzie się koncert Muzyka Świata (31 lipca), a w Oświęcimiu – Folkowe Klimaty (3 sierpnia). Folkowy akcent pojawi się także w Szczyrku, Żywcu i Ujsołach.

Każda z miejscowości oferuje również szeroką gamę wydarzeń towarzyszących: potańcówki, warsztaty, kiermasze sztuki ludowej, degustacje kuchni regionalnej, pokazy rękodzieła i wyrobów owczych, targi, wystawy, plenery malarskie oraz animacje dla najmłodszych.

TKB 2024 Wisła - Program

ESTRADA NA PLACU BOGUMIŁA HOFFA

 

27 lipca – sobota – g. 16.00

INAUGURACJA TKB w Wiśle oraz wręczenie Nagród Miasta Wisły w Dziedzinie Kultury i Sztuki
WISŁA PLUS z Wisły
NAWOJOWIACY z Nawojowej
ŻYWCZANIE z Żywca
WILAMOWICE z Wilamowic
SKALNI z Krakowa
SALONA z Solina – CHORWACJA
AVART z Puebli – MEKSYK

28 lipca – niedziela – g. 17.00

KAPELA BOROWICZKA z Wisły
LIMANOWIANIE z Limanowej
BRENNA z Brennej
KIYRPECKI z Łącka
PRZODKOWIANIE z Przodkowa
ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
IDENTIDAD PERÚ z Arequipy – PERU

29 lipca – poniedziałek – g. 17.00

GIEWONT z Zakopanego
SKALNIK z Kamionki Wielkiej
REGLE z Poronina
SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic
SNUTKI z Potarzycy
MYGDONIA z Salonik – GRECJA

30 lipca – wtorek – g. 17.00

MSZALNICZANIE z Mszalnicy
KALINA z Wrocławia
MŁODE PODHALE z Nowego Targu
SPOD KIKULI z Lalik
WISŁA z Wisły
QUETZAL z Bogoty – KOLUMBIA

31 lipca – środa – g. 17.00

KONCERT „MUZYKA ŚWIATA”

1 sierpnia – czwartek – g. 17.00

TKOCZE z Wisły
CZANTORIA z Ustronia
BESKID z Bielska-Białej
ANDRYCHÓW z Andrychowa
DOLANIE z Gilowic
SVOJINA z Michalovców – SŁOWACJA
KOCAELI ARMELIT z İzmitu – TURCJA

2 sierpnia – piątek – g. 17.00

STEJIZBIANKI z Wisły
KOTLINA z Osieka
OSŁAWIANY z Mokrego
HAJDUKI z Oświęcimia
ŻEŃCY WIELKOPOLSCY z Nietążkowa
GRANDINĖLĖ z Poniewieża – LITWA
SMA AL-AZHAR 3 z Dżakarty Południowej – INDONEZJA

3 sierpnia – sobota – g. 17.00

KUD TASZE MIŁOSZEWSKI z Resenu – MACEDONIA PÓŁNOCNA
JUBILEE DANCE z Concord – USA
BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
BLICHOWIACY z Łowicza
BRATKOWIE z Oświęcimia-Monowic
MARKOWIANIE z Markowej
RUDKI z Rzeszowa

4 sierpnia – niedziela – g. 17.00

WAŃCY z Wisły
KRËBANE z Brus
KOZIANIE z Kóz
SIEMIANOWICE z Siemianowic Śląskich
HULAJNIKI z Milówki
BISTRICA z Bistricy – BUŁGARIA
SZUACHEWI z Szuachewi – GRUZJA

KOROWÓD ZESPOŁÓW
27 lipca – sobota – g. 15.00
ul. Olimpijska, ul. 1 Maja, pl. B. Hoffa

 

KONCERTY GRUP ŚPIEWACZYCH ORAZ POLSKICH I ZAGRANICZNYCH KAPEL
27 lipca – 4 sierpnia g. 11.00
estrada na pl. B. Hoffa

POTAŃCÓWKI GÓRALSKIE
27 lipca, 31 lipca, 3 sierpnia po koncertach
przy wejściu głównym do Amfiteatru im. S. Hadyny

TKB 2024 Szczyrk - Program

AMFITEATR „SKALITE”

 

26 lipca – piątek – g. 18.00

  1. FESTIWAL WIELKICH SERC inaugurujący TKB w Szczyrku

FUNDACJA BRACI GOLEC

ORKIESTRA LUDOWA i CHOR LUDOWY GORSKIEGO UNIWERSYTETU LUDOWEGO

KONCERT JUBILEUSZOWY 25-lecia GOLEC UORKIESTRA

impreza biletowana (eBilet.pl, Informacja Turystyczna w Szczyrku)

 

27 lipca – sobota – g. 17.00

MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku

ROWNICA z Ustronia

KALINA z Wrocławia

PRZODKOWIANIE z Przodkowa

MAGURZANIE z Łodygowic

SZUACHEWI z Szuachewi – GRUZJA

IDENTIDAD PERU z Arequipy – PERU

 

28 lipca – niedziela – g. 17.00

SNUTKI z Potarzycy

KOWALNIA ze Stróż

SKALNI z Krakowa

PODEGRODZIE z Podegrodzia

ONDRASZEK ze Szczyrku

JUBILEE DANCE z Concord – USA

KUD TASZE MIŁOSZEWSKI z Resenu – MACEDONIA PÓŁNOCNA

 

29 lipca – poniedziałek – g. 18.00

 STAROWIEJSKI HYR ze Starej Wsi

DOLANIE z Gilowic

NAWOJOWIACY z Nawojowej

ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej

SMA AL-AZHAR 3 z Dżakarty Południowej – INDONEZJA

 

30 lipca – wtorek – g. 18.00

 GORALE ŁĄCCY z Łącka

ZR IM. KLIMKA BACHLEDY z Zakopanego

KOZIANIE z Kóz

ŻYWCZANIE z Żywca

AVART z Puebli – MEKSYK

 

31 lipca – środa – g. 18.00

 DOLINA SŁOMKI ze Stronia

KĘTY z Kęt

RYBARZOWICE z Rybarzowic

SUsEN z Süßen – NIEMCY

SALONA z Solina – CHORWACJA

 

1 sierpnia – czwartek – g. 18.00

 WISŁA PLUS z Wisły

SPOD KIKULI z Lalik

KREBANE z Brus

ŻEŃCY WIELKOPOLSCY z Nietążkowa

MYGDONIA z Salonik – GRECJA

 

2 sierpnia – piątek – g. 18.00

 HULAJNIKI z Milówki

BESTWINA z Bestwiny

NOWE LOTKO z Bukówca Górnego

SVOJINA z Michalovców – SŁOWACJA

QUETZAL z Bogoty – KOLUMBIA

 

3 sierpnia – sobota – g. 17.00

 GRANDINĖLĖ z Poniewieża – LITWA

BISTRICA z Bistricy – BUŁGARIA

KLIMCZOK ze Szczyrku

OSŁAWIANY z Mokrego

PILSKO z Żywca

ZBYRCOK z Juszczyna

SIEMIANOWICE z Siemianowic Śląskich

 

4 sierpnia – niedziela – g. 17.00

 DUDOSKI z Międzyrzecza Górnego

MARKOWIANIE z Markowej

BLICHOWIACY z Łowicza

WIERCHY z Milówki

WISŁA z Wisły

KOCAELI ARMELIT z İzmitu – TURCJA

IDENTIDAD PERU z Arequipy – PERU

 

KOROWÓD ZESPOŁÓW

28 lipca – niedziela – g. 15.00

Urząd Miejski, Deptak nad Żylicą, amfiteatr „Skalite”

korowód nie koliduje z ruchem drogowym

 

KONCERTY KAPEL POLSKICH I ZAGRANICZNYCH

27 lipca – 4 sierpnia g. 11.00, scena na pl. św. Jakuba

TKB 2024 Żywiec - Program

AMFITEATR „POD GROJCEM”

 

26 lipca – piątek – g. 18.00

JUBILEUSZ 70-lecia RZPiT PILSKO z Żywca

z udziałem AVART z Puebli – MEKSYK

wręczenie zespołowi Nagrody Komitetu Koordynacyjnego Tygodnia Kultury Beskidzkiej

 

55. FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH

 

27 lipca – sobota – g. 17.00

gościnnie podopieczni FUNDACJI BRACI GOLEC

LIMANOWIANIE z Limanowej

BRENNA z Brennej

KOWALNIA ze Stróż

HAMERNIK z Krakowa

SŁOPNICZANIE ze Słopnic

REGLE z Poronina

JURKOWIANIE z Jurkowa

QUETZAL z Bogoty – KOLUMBIA (poza konkursem)

 

28 lipca – niedziela – g. 17.00

STAROWIEJSKI HYR ze Starej Wsi

BABIOGORZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego

GIEWONT z Zakopanego

PRZYSZOWIANIE z Przyszowej

ZBYRCOK z Juszczyna

SKALNIK z Kamionki Wielkiej

DOLINA MSZANKI z Mszany Górnej

MYGDONIA z Salonik – GRECJA (poza konkursem)

 

29 lipca – poniedziałek – g. 17.00

KIYRPECKI z Łącka

MSZALNICZANIE z Mszalnicy

ZR IM. KLIMKA BACHLEDY z Zakopanego

PODEGRODZIE z Podegrodzia

ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy

GORALE ŁĄCCY z Łącka

SZUACHEWI z Szuachewi – GRUZJA (poza konkursem)

 

30 lipca – wtorek – g. 17.00

SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic

ISTEBNA z Istebnej

ŚWARNI z Nowego Targu

DOLANIE z Gilowic

DOLINA SŁOMKI ze Stronia

KUD TASZE MIŁOSZEWSKI z Resenu – MACEDONIA PÓŁNOCNA (poza konkursem)

IDENTIDAD PERU z Arequipy – PERU (poza konkursem)

 

33. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE

31 lipca – środa – g. 18.00

GRANDINĖLĖ z Poniewieża – LITWA

SVOJINA z Michalovców – SŁOWACJA

ŻEŃCY WIELKOPOLSCY z Nietążkowa

MYGDONIA z Salonik – GRECJA

QUETZAL z Bogoty – KOLUMBIA

 

1 sierpnia – czwartek – g. 18.00

SUsEN z Süßen – NIEMCY

BISTRICA z Bistricy – BUŁGARIA

SMA AL-AZHAR 3 z Dżakarty Południowej – INDONEZJA

SALONA z Solina – CHORWACJA

AVART z Puebli – MEKSYK

SZUACHEWI z Szuachewi – GRUZJA

 

2 sierpnia – piątek – g. 18.00

KUD TASZE MIŁOSZEWSKI z Resenu – MACEDONIA PÓŁNOCNA

MAGURZANIE z Łodygowic

JUBILEE DANCE z Concord – USA

KOCAELI ARMELIT z İzmitu – TURCJA

IDENTIDAD PERU z Arequipy – PERU

 

3 sierpnia – sobota – g. 18.00

KONCERT FINAŁOWY 33. MSF

 

4 sierpnia – niedziela – g. 17.00

KAPELA POPIERONIE

KONCERT LAUREATÓW 55. FFGP

wręczenie nagród, występy laureatów

SVOJINA z Michalovców – SŁOWACJA

 

 

KONKURSOWE KONCERTY GÓRALSKICH KAPEL, GRUP ŚPIEWACZYCH I SOLISTÓW 55. FFGP

27–30 lipca g. 10.00, Rynek

 

KOROWÓD ZESPOŁÓW

31 lipca – środa – g. 10.30

Karczma Żywiecka, ul. T. Kościuszki, Rynek

 

DZIEŃ FOLKLORU DZIECIĘCEGO

z zespołami z powiatu żywieckiego

3 sierpnia – sobota – g. 10.00–13.00, amfiteatr „Pod Grojcem”

 

KONCERTY KAPEL POLSKICH I ZAGRANICZNYCH

1–4 sierpnia g. 10.00, Rynek

 

TARGI SZTUKI LUDOWEJ

27 lipca – 4 sierpnia g. 10.00, Rynek

TKB 2024 Maków Podhalański - Program

ESTRADA „MAKOWIANKA”

 

27 lipca – sobota – g. 17.00

RYBARZOWICE z Rybarzowic

PORĄBCZANIE z Porąbki

SMA AL-AZHAR 3 z Dżakarty Południowej – INDONEZJA

ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej

MYGDONIA z Salonik – GRECJA

 

28 lipca – niedziela – g. 17.00

WILAMOWICE z Wilamowic

REGLE z Poronina

SŁOPNICZANIE ze Słopnic

KALINA z Wrocławia

AVART z Puebli – MEKSYK

 

29 lipca – poniedziałek – g. 18.00

PRZYSZOWIANIE z Przyszowej

ŚWARNI z Nowego Targu

DOLINA MSZANKI z Mszany Górnej

KOCAELI ARMELIT z İzmitu – TURCJA

 

30 lipca – wtorek – g. 18.00

PRZODKOWIANIE z Przodkowa

ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy

SNUTKI z Potarzycy

JUBILEE DANCE z Concord – USA

 

31 lipca – środa – g. 18.00

MŁODE PODHALE z Nowego Targu

BISTRICA z Bistricy – BUŁGARIA

GROJCOWIANIE z Wieprza

SZUACHEWI z Szuachewi – GRUZJA

 

1 sierpnia – czwartek – g. 18.00

MŁODE JUHASY z Ujsół

BLICHOWIACY z Łowicza

OSŁAWIANY z Mokrego

QUETZAL z Bogoty – KOLUMBIA

 

2 sierpnia – piątek – g. 18.00

KREBANE z Brus

MARKOWIANIE z Markowej

SIEMIANOWICE z Siemianowic Śląskich

SALONA z Solina – CHORWACJA

 

3 sierpnia – sobota – g. 17.00

SVOJINA z Michalovców – SŁOWACJA

IDENTIDAD PERU z Arequipy – PERU

WISŁA z Wisły

KOTLINA z Osieka

WIERCHY z Milówki

 

4 sierpnia – niedziela – g. 17.00

NOWE LOTKO z Bukówca Górnego

BESKID z Bielska-Białej

BABIOGORZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego

SUsEN z Süßen – NIEMCY

KUD TASZE MIŁOSZEWSKI z Resenu – MACEDONIA PÓŁNOCNA

TKB 2024 Oświęcim - Program

ESTRADA OBOK OŚWIĘCIMSKIEGO CENTRUM KULTURY

 

1 sierpnia – czwartek – g. 18.00

KONCERT „Z BIEGIEM SOŁY”

GROJCOWIANIE z Wieprza

KĘTY z Kęt

BRATKOWIE z Oświęcimia-Monowic

KUD TASZE MIŁOSZEWSKI z Resenu – MACEDONIA PÓŁNOCNA

 

2 sierpnia – piątek – g. 18.00

BLICHOWIACY z Łowicza

SUsEN z Süßen – NIEMCY

RUDKI z Rzeszowa

AVART z Puebli – MEKSYK

 

3 sierpnia – sobota – g. 18.00

KONCERT „FOLKOWE KLIMATY”

KRAMBABULA

TURNIOKI

 

4 sierpnia – niedziela – g. 17.00

ŻEŃCY WIELKOPOLSCY z Nietążkowa

KOTLINA z Osieka

JUBILEE DANCE z Concord – USA

HAJDUKI z Oświęcimia

QUETZAL z Bogoty – KOLUMBIA

 

TKB 2024 Ujsoły - Program

46. WAWRZYŃCOWE HUDY
ESTRADA W UJSOŁACH

 

3 sierpnia – sobota – g. 16.00

SUsEN z Süßen – NIEMCY

SZUACHEWI z Szuachewi – GRUZJA

MŁODE JUHASY z Ujsół

KREBANE z Brus

NOWE LOTKO z Bukówca Górnego

FLAJŠOVANČEK z Orawskiej Leśnej – SŁOWACJA

ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej

PODPALENIE WAWRZYŃCOWEJ HUDY

zabawa taneczna z kapelą folkową KARPACKIE ZBOJE

 

4 sierpnia – niedziela – g. 17.00

OSŁAWIANY z Mokrego

ANDRYCHOW z Andrychowa

RUDKI z Rzeszowa

SMA AL-AZHAR 3 z Dżakarty Południowej – INDONEZJA

AVART z Puebli – MEKSYK

festyn z wodzirejem

TKB 2024 Istebna - Program

29. FESTYN ISTEBNIAŃSKI
ESTRADA „POD SKOCZNIĄ”

 

27 lipca – sobota – g. 18.00

DOLANIE z Gilowic

SNUTKI z Potarzycy

KUD TASZE MIŁOSZEWSKI z Resenu – MACEDONIA PÓŁNOCNA

ONDRASZEK ze Szczyrku

KOCAELI ARMELIT z İzmitu – TURCJA

 

28 lipca – niedziela – g. 17.00

JURKOWIANIE z Jurkowa

HAMERNIK z Krakowa

ISTEBNA z Istebnej

NAWOJOWIACY z Nawojowej

QUETZAL z Bogoty – KOLUMBIA

 

KOROWÓD ZESPOŁÓW

z udziałem bacy i juhasów prowadzących owce

28 lipca – niedziela – g. 16.00

Istebna Bucznik, estrada „Pod Skocznią”

TKB 2024 Jabłonków - Program

77. GOROLSKI ŚWIĘTO
ZAOLZIE – CZECHY

 

2 sierpnia – piątek – Lasek Miejski

„Nie jyny z naszi dzichty”

– przegląd zespołów, instrumentalistów, kapel, śpiewaków i gawędziarzy

16.30 – inauguracja festiwalu oraz uroczyste przekazanie symbolicznego klucza do bram miasta przez burmistrza Jabłonkowa

16.40 – „Pójczie haw gazdowie”

– laureaci konkursów śpiewaczych oraz soliści dziecięcego zespołu ŁĄCZKA z Bystrzycy

– ŁOMNIANEK z Łomnej Dolnej

– Patricie Podolinská „Przednówek” – laureatka konkursu gawędziarskiego „Po cieszyńsku, po obu stronach Olzy”

– POLANA z artystycznej szkoły podstawowej w Jabłonkowie

– OVEČKY z Valašskégo Meziříčí

– Marie Czepczor „Ło strużokach” – laureatka konkursu gawędziarskiego

– wesele wilamowskie w wykonaniu WILAMOWIC z Wilamowic

18.25 – „Ludowy rok obrzędowy” w wykonaniu BISTRICA z Bistricy – BUŁGARIA

19.00 – „Był tu jedyn gajdosziczek”

– TROMBITAŠI ŠTEFANIKOVCI z Nimnicy i kapela GYMNIK z Bratysławy – SŁOWACJA

– GAJDOŠSKA MUZIKA ze Starego Brzecławia

– MUZYKA BLACHURY I FICKA z Żywca

– KAPELA JOŽKA ĎURAČKU z Terchovej – SŁOWACJA

– BESKYDSKY FOLKLORNI ORCHESTR z solistami Zuzanną Šulákovą i Jiřím Krpcem

21.10 – „Zabijaczka” – widowisko w wykonaniu

CHORU MĘSKIEGO GOROL (MK PZKO w Jabłonkowie)

22.15–02.00 – „Muzykula” – posiady muzyczne przy watrze

 

3 sierpnia g. 15.00 – sobota – Lasek Miejski

„Kiela tańców znosz, tela razy żeś je człowiekym”

– występy zespołów folklorystycznych, kapel ludowych i gawędziarzy

– BŁĘDOWICE (MK PZKO Hawierzów-Błędowice)

– Tereza Roženek „Szkubaczki” – laureatka konkursu Gawędziarskiego

– MYGDONIA z Salonik – GRECJA

– AVART z Puebli – MEKSYK

– Veronika Czepczorová „Jyndrys” – laureatka konkursu gawędziarskiego

– OLDRZYCHOWICE i MAŁE OLDRZYCHOWICE (MK PZKO Oldrzychowice)

– ROZMARYNEK z Jabłonkowa

– ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca

– BYSTRZYCA (MK PZKO Bystrzyca)

– RUTHENIA z Bratysławy – SŁOWACJA

19.00 – „Karnawał gorolski” – zabawa taneczna

(Tomáš Kočko & Orchestr i Ondráš z Brna, Arzia, DJ Roman Młynek)

 

4 sierpnia – niedziela – Rynek Mariacki

10.00 – „Grani na Rynku” – występy kapel ludowych oraz prezentacja zabytkowych traktorów

10.30 – nabożeństwo ekumeniczne – kościół pw. Bożego Ciała

12.00 – korowód zespołów i wozów alegorycznych, Rynek Mariacki – Lasek Miejski

Lasek Miejski

„Gorolskim chodniczkym” – występy zespołów folklorystycznych, kapel ludowych i gawędziarzy

13.00 – inauguracja, powitanie gości, hejnał TKB

– CHOR MĘSKI GOROL (MK PZKO w Jabłonkowie) i CHOR

ŻEŃSKI MELODIA (MK PZKO Nawsie)

– Ema Tomanek „O mojich starzikach” – laureatka konkursu gawędziarskiego

– kapele LIPKA, ZAOLZI i ZAOLZIOCZEK (MK PZKO w Jabłonkowie)

– Grzegorz Gawlas „O utopcu i przytulii” – laureat konkursu gawędziarskiego

– Zuzanna Haratyk „Jak sie starka ło mało nie utopiła” – laureatka konkursu gawędziarskiego

– KAPELA z Czernego – SŁOWACJA

– ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego „Kapusta, dymbowo przicieś” oraz przekazanie certyfikatów „Górolsko Swoboda produkt regionalny®”

– GRANDINĖLĖ z Poniewieża – LITWA

– ISTEBNA z Istebnej

– SALONA z Solina – CHORWACJA

– GYMNIK z Bratysławy – SŁOWACJA

19.30 – „Karnawał gorolski” – zabawa taneczna (Dr Ong)

 

KOROWÓD ZESPOŁÓW I WOZÓW ALEGORYCZNYCH

4 sierpnia – niedziela – g. 12.00

Rynek Mariacki, Lasek Miejski

TKB 2024 Bielsko-Biała - Program

BIELSKO-BIAŁA

REGIONALNY OŚRODEK KULTURY W BIELSKU-BIAŁEJ

 

„ARTYSTYCZNY POZYTYW”

Małgorzata i Jerzy Soremscy

19 lipca – 30 sierpnia, Galeria Sztuki ROK

Ekspozycja twórczości Małgorzaty i Jerzego Soremskich z okazji 45 lat pracy twórczej i 25 lat w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych. Na wystawie będzie można zobaczyć ludową rzeźbę w graficie, drewnie i kamieniu, a także koronki szydełkowe.

 

„ROZHAFTOWAĆ PODBESKIDZIE”

Beata Grim i uczestniczki warsztatów haftowania

19 lipca – 30 sierpnia, Galeria Sztuki ROK

Wystawa haftu mistrzyni Beaty Grim i dziewiętnastu uczestniczek warsztatów, które odbywały się w ROK na przełomie 2023 i 2024 roku.

 

UROCZYSTE ODSŁONIĘCIE MURALU

autorstwa Macieja „Kamera” Szymonowicza na północnej ścianie budynku Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej,

wspólne odśpiewanie hymnu „Szumi jawor, szumi” z udziałem grupy śpiewaczej TKOCZE z Wisły

2 sierpnia g. 14.00

TKB 2024 Cieszyn - Program

CIESZYN

KONCERT TOWARZYSZĄCY z udziałem zespołów TKB
TEATR IM. ADAMA MICKIEWICZA

 

1 sierpnia – czwartek – g. 18.00

KONCERT „FOLKLOR ŚWIATA”

bilety: 55 i 65 zł

korowód zespołów: g. 15.00 – Rynek, ul. Głęboka, Teatr im. A. Mickiewicza

organizatorzy: Miasto Cieszyn, ZPiT Ziemi Cieszyńskiej J. Marcinkowej

 

Wstęp na koncerty bezpłatny z wyjątkiem Jabłonkowa, FESTIWALU WIELKICH SERC w Szczyrku w dniu 26 lipca oraz koncertu FOLKLOR ŚWIATA w Cieszynie w dniu 1 sierpnia.

 

 

Aktualizacja: 2 lipca 2024, godzina 15:00

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt