59 Tydzień Kultury Beskidzkiej!

Już w najbliższy weekend rozpocznie się wielkie święto folkloru – 59. Tydzień Kultury Beskidzkiej, który opanuje Beskidy i okolice. Przez dziewięć dni (od 30 lipca do 7 sierpnia) na miłośników góralszczyzny czekają występy zespołów regionalnych, kapel góralskich i solistów, a także jarmark, warsztaty, degustacje potraw, barwne korowody, konkursy i wiele innych atrakcji. 

Na plenerowych estradach w Szczyrku, Wiśle, Żywcu, Makowie Podhalańskim i w Oświęcimiu wystąpi około 90 zespołów, w tym kilkanaście zagranicznych m.in. z Chorwacji, Kolumbii, Bułgarii, czy Serbii. Organizatorzy zapraszają także do Ujsół, Jabłonkowa i Istebnej, gdzie odbędą się imprezy towarzyszące góralskiemu tygodniowi. Będzie to 44. Wawrzyńcowy Hud w Ujsołach, 27. Festyn Istebniański oraz Gorolskie Święto w Jabłonkowie. 

Nadchodzące dni to idealna okazja do zapoznania się z folklorem z całego świata, skosztowania znakomitych, regionalnych potraw oraz doskonałej zabawy przy góralskiej muzyce. W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie!

Bogaty program imprezy znajduje się pod linkiem: https://tkb.art.pl/szczegolowy-program-koncertow/

Źródło/foto powiat.bielsko.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt