50 Rodzinny Rajd Rowerowy

Uwaga miłośnicy jazdy na rowerze, od 15 sierpnia rozpoczynają się zapisy na udział w 50. Bielskim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który odbędzie się 18 września pod patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Na stronie internetowej www.btcbb.pl od 15 sierpnia ruszają zapisy przez na tegoroczny jesienny rajd rowerowy. We wrześniu na tydzień przed imprezą rozpoczną się bezpośrednie zapisy.
– W tym roku każdy uczestnik otrzyma techniczną koszulkę w kolorze dojrzałej limonki, która dba o widoczność jadącej w niej osoby. 18 września rowerzyści wystartują o godzinie 9.30 z placu Ratuszowego do Bystrej, gdzie czeka 1,5-godzinny odpoczynek na półmetku przygotowanym przez gminę Wilkowice oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Bystrej. Tam będą konkursy, gry i zabawy oraz weryfikacja najliczniejszych – grup, rodzin, szkół oraz najmłodszych i najstarszych uczestników imprezy. O godzinie 12.30 rajd wyruszy w drogę powrotną do Bielska-Białej. Na mecie na terenie Pływalni Start w Cygańskim Lesie odbędzie się finał 50. Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego z rozdaniem nagród, loterią. Na uczestników będzie czekał ciepły posiłek, dla najmłodszych przygotujemy dyplomy, gry i zabawy zorganizowane przez Ulicę Kreatywną. Fundacja Ekologiczna Arka zaprezentuje ekologiczne źródła pozyskiwania energii oraz rowerowe kino – informuje prezes Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów Jolanta Koźmin.

W tym roku organizatorzy przewidzieli następujące konkurencje:
– najliczniejsza rodzina,
– najliczniejsza grupa zorganizowana,
– najliczniejsza reprezentacja szkoły w kategorii szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe,
– najliczniejsza reprezentacja przedszkola,
– najstarszy uczestnik rajdu,
– najmłodszy uczestnik rajdu jadący samodzielnie,
– najmłodszy uczestnik rajdu jadący niesamodzielnie.
Oto program 50. Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego:
9.00 rozpoczęcie rajdu na placu Ratuszowym w Bielsku-Białej,
9.30 start rajdu,
9.30-11.00 I etap (ok. 15 km)
półmetek rajdu – Wilkowice- Bystra OSP
11.00– 12.30 półmetek, przeprowadzenie konkurencji sprawnościowych, weryfikacja uczestników konkurencji regulaminowych
12.30-13.30 II etap (ok.11 km)
meta rajdu Pływalnia Start, teren Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
13.30-16.00 finał, ciepły posiłek, rozstrzygnięcie konkurencji regulaminowych, losowanie nagród loterii fantowej, rozdanie nagród, zakończenie rajdu.

Zgłoszenia na rajd przyjmowane będą w biurze rajdu w Bielsku-Białej ul. Krasińskiego 5a, w dniach 12-16 września w godz. 11.00-17.00, 17 września 10.00-13.00, a w dniu rajdu 18 września w godz. 8.00-9.30 na placu Ratuszowym w Bielsku-Białej. Zapisy internetowe 15 sierpnia – 14 września (regulamin na stronie www.btcbb.pl).
Opłata startowa: w dniach 12-17września – 25 zł, w dniu rajdu – 35zł, w ramach opłaty: koszulka, folder okolicznościowy, kupon na ciepły posiłek, ubezpieczenie na czas trwania imprezy. Dokonanie opłaty startowej na 50. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy jest równoznaczne z zapoznaniem i zaakceptowaniem regulaminu rajdu.

źródło/foto UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry