47 Rajd Cieszyńska Barbórka – Klasyczny rajd rozpocznie się Prologiem

foto: Rajd Cieszyńska Barbórka

W dniach 17-18 listopada 2023 roku odbędzie się ORLEN OIL 47. Rajd Cieszyńska Barbórka, w którym uczestniczyć będzie szereg zawodników, którzy staną przed sześcioma odcinkami specjalnymi oraz prologiem w Cieszynie. Odcinki specjalne to łącznie 49 kilometrów dla uczestników rajdu okręgowego oraz 25 km dla zawodników SKJS.

Rajd Cieszyńska Barbórka 2023

Rajd Cieszyńska Barbórka 2023 jest klasykiem rozgrywanym na południu Śląska, który ma długą i bogatą tradycję. Pierwsza edycja rajdu odbyła się w 1977 roku i od tego czasu jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu rajdowym w Polsce

Wielu zawodników z utęsknieniem czeka na klasyk rozgrywany na południu Województwa Śląskiego, jako tradycyjne zakończenie sezonu rajdowego. Tegoroczny event gromadzić będzie zawodników z trzech mistrzowskich cykli – Rajdowych Mistrzostw Południa, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska.

Harmonogram Wydarzenia

Oficjalne rozpoczęcie rajdu planowane jest na piątek, 17 listopada. Ceremonia startu odbędzie się przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie, po której zawodnicy przystąpią do prologu. Prolog poprowadzi uliczkami niedaleko centrum miasta. Start zawodników SKJS nastąpi o godzinie 19:00, natomiast załogi Rajdu Okręgowego ruszą o 20:30. Czasy osiągnięte w widowiskowym prologu nie będą uwzględnione w klasyfikacji generalnej rajdu, będą to raczej popisowe przejazdy skierowane głównie do kibiców.

Sobota, 18 listopada, to główna część rajdu, gdzie uczestnicy zmierzą się z sześcioma wymagającymi odcinkami specjalnymi. Trasy prowadzić będą przez Zamarski oraz Lipowiec. Drugi odcinek w pętli nosić będzie imię Zbigniewa Cieślara, jako hołd dla tego wybitnego zawodnika.

Ceremonia mety zaplanowana jest na godzinę 17:25 dla uczestników Rajdowych Mistrzostw Południa i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz na godzinę 18:40 dla uczestników Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie.

Utrudnienia na drogach w trakcie rajdu

W godzinach od 17:00 do 23:00 nie będzie możliwości wjazdu i wyjazdu z parkingów przylegających do ulic Zamkowej, Dojazdowej, Mostowej oraz Michejdy w Cieszynie.

“Prosimy o usunięcie wszystkich pojazdów z parkingów przy ulicy Dojazdowej. Wszystkich kierowców prosimy o wyrozumiałość” –  przekazuje Straż Miejska w Cieszynie.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt