30 lat od wielkiego triumfu: Zdobywcy Pucharu Polski uczcili jubileusz w Bielsku-Białej

foto. BBTS Bielsko-Biała

Dokładnie 30 lat temu, 9 stycznia, drużyna siatkówki mężczyzn Włókniarza-Metalplast z Bielska-Białej osiągnęła jedno z najważniejszych osiągnięć w historii tego sportu w regionie. Dla uczczenia tej rocznicy, środowisko sportowe Bielska-Białej przywitało weteranów tej wspaniałej drużyny. Wydarzenie miało miejsce podczas ostatniego meczu BBTS Bielsko-Biała w rozgrywkach Tauron 1. Ligi

Wielka rocznica i uhonorowanie mistrzów

Siatkarze, którzy 30 lat temu zdobyli Puchar Polski, odpowiedzieli na zaproszenie klubu BBTS i licznie przybyli do Bielska-Białej, aby uczestniczyć w obchodach tej ważnej rocznicy. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło wielu fanów i kibiców, którzy chcieli wspólnie celebrować ten historyczny sukces.

Podczas uroczystości, zdobywców Pucharu Polski uhonorowano pamiątkowymi statuetkami. Warto podkreślić, że wśród wyróżnionych znaleźli się trener Wiktor Krebok oraz siatkarze: Dariusz Duc, Dariusz Fajferek, Witold Kumor, Paweł Wrzeszcz, Rafał Marczuk i Albert Semeniuk. Ponadto, w tym szczególnym dniu, pamięć o nieżyjących już Henryku Kubicy i Arkadiuszu Jasku została uczczona.

Na uroczystości zaprezentowano także replikę oryginalnego pucharu, który wówczas był przechodni i musiał być zwrócony. To wzruszający gest, który przywołał wspomnienia tamtych dni.

Sukcesy w obecnych rozgrywkach

Nie tylko historia, ale także teraźniejszość ma znaczenie dla środowiska siatkówki w Bielsku-Białej. W meczu otwierającym rundę rewanżową fazy zasadniczej sezonu 2023/2024, BBTS Bielsko-Biała zwyciężyło drużynę MCKiS Jaworzno 3:2. Najlepszym graczem tego spotkania został Szymon Romać, atakujący BBTS, który zdobył już czwartą statuetkę w rozgrywkach – to imponujące osiągnięcie.

foto. BBTS Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt