23-latek z Żywca dokonał rozboju – ucieczkę zakończył na ogrodzeniu posesji

foto: Radio Bielsko Waszym Okiem

Po godzinie 14.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie otrzymał informację o mężczyźnie, który na terenie MOP Knurów-Wschód (powiat gliwicki), miał dokonać rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, następnie skradzionym samochodem odjechać w kierunku powiatu mikołowskiego.

Rozpoczęcie pościgu i zatrzymanie 23-latka z Żywca

Komunikat o zdarzeniu wraz z numerami rejestracyjnymi pojazdu dyżurny jednostki natychmiast przekazał wszystkim patrolom w terenie. Pojazd Kia Picanto został zauważony w Mikołowie. Na sygnał policji kierowca nie zareagował i rozpoczął ucieczkę w kierunku powiatu mikołowskiego. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania w celu zatrzymania podejrzanego.

Po podjętym pościgu, policjanci zastosowali blokadę drogową, która skutecznie uniemożliwiła dalszą ucieczkę kierowcy skradzionego pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Gostyń na ulicy Rybnickiej, gdzie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wbił się w ogrodzenie posesji.

Poszukiwany 23-latek z Żywca

Okazało się, że zatrzymany kierowca to 23-letni mieszkaniec Żywca, który był poszukiwany przez sąd w związku z innymi sprawami. Pomimo starań o uniknięcie zatrzymania, mężczyzna został zidentyfikowany i aresztowany przez funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą teraz śledczy, którzy będą analizować dowody oraz przesłuchiwać zatrzymanego w celu ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt