23-latek szedł środkiem drogi w stronę Strzelec Opolskich – zginął na miejscu

W tragicznym wypadku na drodze krajowej 94 pomiędzy miejscowościami Sucha, a Izbicko doszło do potrącenia 23-letniego pieszego przez ciężarówkę. Młody mężczyzna szedł środkiem jezdni w kierunku Strzelec Opolskich.

Wypadek między Suchą a Izbickiem - pieszy został potrącony

W czwartek, 25 stycznia, około godziny 6 rano, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na 206 kilometrze drogi krajowej 94. Według informacji policji, 23-letni pieszy szedł środkiem jezdni, nie posiadając odblasków, co znacznie utrudniało jego zauważenie. Kierowca ciężarówki, 33-letni mężczyzna, zauważył go dopiero w ostatnim momencie, co niestety nie pozwoliło na uniknięcie tragedii. Pieszy w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Ustalono, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Z kolei ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji zwłok.

CZYTAJ TAKŻE:

Brak odblasków może skończyć się tragicznie

Pieszy nieposiadający odblasków jest znacznie trudniejszy do zauważenia, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności. Policja apeluje o rozwagę pieszym oraz zachowanie bezpieczeństwa, szczególnie podczas poruszania się po drogach krajowych. Wypadki tego rodzaju mogą być skutkiem niewłaściwego zachowania pieszych na drogach publicznych.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt