18-latek z powiatu żywieckiego przemycał marihuanę z Czech.

Cieszyńscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który posiadał przy sobie prawie 350 gramów marihuany. “Zakupy” przeniósł w papierowej torbie przez granicę państwa, z terytorium Republiki Czeskiej.

W minioną środę w Cieszynie na ulicy Przykopa policyjni wywiadowcy zauważyli młodego mężczyznę, który spiesznie opuszczał teren Czech, rozglądając się w każdym kierunku. Wiedzieni zawodowym doświadczeniem stróże prawa postanowili go wylegitymować i sprawdzić, co może być powodem zdenerwowania. 18-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego twierdził, że wszystko jest w porządku, choć sam sposób zachowania temu zdecydowanie przeczył. Mężczyzna usilnie próbował nogą przepchnąć schowany w papierowej torbie przedmiot pod fotel. Po pytaniu, czy posiada jakieś zabronione środki odpowiedział policjantom, że w żaden sposób nie uniknie odpowiedzialności i poinformował ich, ze właśnie przeniósł z terytorium naszych sąsiadów zza Olzy blisko 350 gramów marihuany.

Właściciel narkotyków został zatrzymany. Policjanci zarekwirowali środki odurzające. Teraz mężczyzna na wniosek prokuratury oraz śledczych, po decyzji sądu jest już w areszcie i odpowie za przemyt oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków – grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Źródło: Policja

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt