Tymek Kucharczyk, 17-latek z Łodygowic na dobrej drodze do F1.

Tymek Kucharczyk na SilverStone

17-latek z Łodygowic już w ten weekend będzie walczyć o punkty na Silverstone! Ma za sobą dobre początki na tym legendarnym torze. 

Tymek Kucharczyk osiąga znakomite wyniki

Młody kierowca z Łodygowic, Tymek Kucharczyk, który w ubiegłym roku brał udział w Mistrzostwach Hiszpańskiej serii Formuły 4, odniósł znakomite wyniki. W klasyfikacji generalnej zajął wysokie trzecie miejsce. W tym sezonie startuje w brytyjskiej serii GB3, wcześniej znanej jako angielska Formuła 3. Sezon 2023 będzie składać się z 8 rund, w czasie których zostanie rozegranych 24 wyścigów.

W wieku zaledwie 17 lat, Tymek Kucharczyk już odnotował świetne występy w pierwszych wyścigach, które miały miejsce początkiem kwietnia. W ten weekend będzie walczył o punkty na legendarnym torze Silverstone.

Podczas piątkowych sesji treningowych Tymek Kucharczyk prezentował się bardzo dobrze, zajmując pierwsze i drugie miejsce w dwóch jazdach. Z kolei w dzisiejszych kwalifikacjach, które odbyły się w trudnych deszczowych warunkach, uzyskał podwójne pole position! Dobre wyniki z treningów z pewnością przyniosą również powodzenie w weekendowych wyścigach.

Harmonogram wyścigów na ten weekend, na torze Silverstone:

Sobota, 6 maja:
    • Kwalifikacje – godz. 11:40 – Live Timing
    • 1. wyścig – godz. 15:52
Niedziela, 7 maja:
    • 2. wyścig – godz. 11:02
    • 3. wyścig – godz. 16:40 

foto: Tymek Kucharczyk FB

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt