15-latek potrącony na pasach

Wczoraj (13 października) w Ustroniu, na oznakowanym przejściu dla pieszych, doszło do potrącenia 15-latka. Helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował rannego do szpitala. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i będą ustalali teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Około 6.30, w rejonie skrzyżowania ulic Katowickiej i Akacjowej w Ustroniu, kierujący osobowym mercedesem 87-letni mężczyzna, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 15-letniego chłopca. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego załoga udzieliła mu pierwszej pomocy, a następnie przetransportowała go do szpitala. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującemu, a jego pojazd zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Wszystkie okoliczności tego  zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez śledczych.

Trwający okres jesienno-zimowy powoduje, że warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i pieszych. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze – zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Chwila nieuwagi, rozkojarzenie czy brak skupienia, mogą w ułamku sekundy doprowadzić do tragedii…  

źródło/foto Policja Ustroń

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt