11-letnia Wiktoria z Sosnowca została już odnaleziona.

11-letnia Wiktoria z Sosnowca, która w dniu 5 sierpnia ok. godz. 19.00 wyszła z domu została już odnaleziona. Policja odwołała również Child Alert.

Wiktoria z Sosnowca została odnaleziona przez policjantów

Zaginiona została odnaleziona dzisiaj przed godziną 7.00. W szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej na terenie Śląska brali udział policjanci z Sosnowca i z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z funkcjonariuszami państwowej straży pożarnej, ochotniczej straży pożarnej i górskiego ochotniczego pogotowia ratunkowego. W poszukiwania na skalę ogólnokrajową włączyli się również policjanci z Polska Policja i Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości. Wspólne działania mundurowych przyczyniły się do odnalezienia zaginionej.

Jak ustalił Super Express, dziewczynka obecnie przebywa w szpitalu w Koszalinie, gdzie przejdzie kompleksowe badania.

Child Alert odwołany. 11-letnia Wiktoria z Sosnowca odnaleziona

Przypomnijmy, zaginiona w dniu 5 sierpnia 2023 roku przed godziną 19 wyszła z miejsca zamieszkania w Sosnowcu przy ul. 11 Listopada. Nieco ponad dobę od wyjścia dziewczynki z domu policja uruchomiła Child Alert, system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka za pośrednictwem dostępnych mediów. O odwołaniu alertu Komenda Główna Policji poinformowała w poniedziałek po godzinie 7:00.

Według ustaleń RMF24.pl, w związku z zaginięciem dziewczynki została zatrzymana jedna osoba.

Co to jest child alert?

W dzisiejszych czasach zaginięcie dziecka to jedno z najbardziej przerażających zdarzeń, jakie może spotkać rodzinę. Aby zapewnić szybsze i bardziej skuteczne poszukiwania, stworzono Child Alert – system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka za pośrednictwem dostępnych mediów. Celem tego programu jest skoordynowane działanie różnych instytucji, zwłaszcza Policji i mediów, które dzięki błyskawicznej współpracy są w stanie niezwłocznie rozpowszechnić informacje o zaginionym dziecku w masowym gronie odbiorców.

Źródło: KMP Sosnowiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt