100 lat obchodzi Pani Helena Bukowska. Poznajcie jej krótką historię.

Do grona szacownych jubilatów, którzy przekroczyli 100 lat, dołączyła Pani Helena Bukowska. Z okazji tak wspaniałych urodzin jubilatkę odwiedziły przedstawicielki Biura Rady Miejskiej z gratulacjami, życzeniami i kwiatami od samorządu lokalnego. 

Helena Bukowska z domu Skrzeczek urodziła się 28 maja 1923 roku w Wilamowicach. Tam uczęszczała przez 3 lata do szkoły podstawowej, a następnie, gdy rodzina przeprowadziła się do Bielska, tu kontynuowała naukę. 
Po ukończeniu szkoły podstawowej pani Helena uczyła się prywatnie krawiectwa i z tym fachem związała swoje zawodowe życie. Jako krawcowa pracowała w jednym z zakładów. Szyła w pracy, ale także dla swojej rodziny, dla znajomych i sąsiadów. Krawiectwo było jej pasją. Robiła również piękne serwetki na szydełku oraz swetry i skarpety na drutach.
Kiedy rozpoczęła się wojna, Helena miała 16 lat. Zmuszona była do pracy w charakterze opiekunki do dzieci w niemieckich rodzinach. Nie był to łatwy czas dla młodej dziewczyny. 
Po wojnie Helena poślubiła Edwarda Bukowskiego i na świat przyszło dwóch synów – Jerzy i Roman.
W młodości uwielbiała góry i wraz z mężem przemierzali górskie szlaki. Do dzisiaj pozostały te wspomnienia w jej pamięci.
Obecnie pani Helena jest sprawną 100-latką i cieszy się każdym dniem życia. 

foto/Źródło: UM Bielsko Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt